Вршац

Одржана годишња приредба Дома ученика средњих школа Вршац, 17. пут

ХАЈДЕ ЈАНО, МОЈОЈ ДУШИ СЕ ЖУРИ

• На сцени су се смењивали поетско-сценски прикази, модерни плес, фолклорне тачке, етно и популарна музика, а посебну пажњу публике привукли су наступи „Мојој души се жури“, драмски приказ „Малограђанска свадба“, као и етно извођење песме „Хајде Јано“

 

У Народном позоришту „Стерија“ у Вршцу одржана је традиционална годишња приредба Дома ученика средњих школа Вршац, која је ове године реализована по 17. пут, пред бројном публиком, родитељима, професорима и гостима.


Током вечери публика је имала прилику да ужива у богатом и разноврсном програму који су припремили ученици дома, представљајући свој таленат, креативност и посвећеност кроз драмске, музичке и сценске наступе.


На сцени су се смењивали поетско-сценски прикази, модерни плес, фолклорне тачке, етно и популарна музика, а посебну пажњу публике привукли су наступи „Мојој души се жури“, драмски приказ „Малограђанска свадба“, као и етно извођење песме „Хајде Јано“. Посебну атмосферу донеле су и заједничке музичке тачке на самом крају програма, када су сви учесници заједно изашли на сцену, испраћени снажним аплаузом публике.
Приредба је још једном показала колико је важан рад са младима кроз културу, уметност и ваннаставне активности, али и колико Дом ученика средњих школа Вршац представља простор у коме ученици развијају своје таленте, самопоуздање и дух заједништва.


Правом музичком перформансу присуствовали су бројни родитељи, професори, пријатељи установе и грађани Вршца, а у име Града Вршца приредби је присуствовао и др
Трајан Качина, члан Градског већа за културу и образовање.


Великом подршком и дуготрајним аплаузом публика је наградила све учеснике и организаторе, чиме је још једном потврђен значај оваквих програма који младима пружају прилику да се изразе, стварају и активно учествују у културном животу града.