ПАДИНА... врло критична ситуација, на око 15 становника – 1 позитиван на корона вирус

Општина Ковачица

Све већи број заражених корона вирусом

НАЈКРИТИЧНИЈЕ У ПАДИНИ И ЦРЕПАЈИ

• У последњих 15 дана у општини Ковачица пет умрлих од последица ковида-19
• Данас још 30 заражених

Према јучерашњим  подацима из ковид-амбуланте, на територији општине Ковачица било је 238 особа заражених корона вирусом.

Најкритичнија ситуација је у Падини, где је  регистрован 81 оболели, а потом следи Црепаја, са 56 позитивних на корона вирус, затим, Ковачица – 46, Уздин – 22, Дебељача – 19, Идвор – 13 и Путниково, са једном зараженом особом.

Њих 25 налази се на болничком лечењу са средње тешким симптомима.

Кризни штаб апелује на грађане да поштују све епидемиолошке мере, да носе маску, да одржавају физичку дистанцу, да што је могуће више смање контакте и да одржавају личну хигијену, као хигијену у свом окружењу.

Међутим, према данашњим подацима, ситуација се и даље погоршава. Како је саопштено, за 24 сата  откривено је  још 30 заражених, тако да сада има укупно 268 особа са територије општине Ковачица који су инфицирани ковидом-19.

Иначе, у јужном Банату данас је највише заражених откривено у Панчеву – 179, а најмање у Пландишту – један.