Бела Црква
Нема стајања, наставља се акција превентивних прегледа у сеоским срединама
ПРЕВЕНЦИЈА ЈЕ ПРВИ И НАЈБОЉИ ЛЕК
• Уз подршку локалне самоуправе, Дом здравља „Бела Црква“ наставља са акцијом преевнтивне здравствене заштите у насељеним местима општине Бела Црква
• У суботу, 9. маја, на реду су Банатска Суботица, Добричево и Врачев Гај
И наредног викенда, здравствени радници Дома здравља „Бела Црква“ биће на терену. Ове суботе, 9. маја, акција превентивних здравствених услуга, коју Дом здравља спроводи уз подршку Општине Бела Црква, биће организована у Банатској Суботици, Добричеву и Врачев Гају.
У Банатској Суботици и Добричеву, грађанима и грађанкама на услузи ће бити лекари опште медицине, са својим мерилима за превентивне прегледе, а у Врачев Гају ће бити приситан офталмолог, који ће прегледати све оне који имају или мисле да имају проблеме са очима, и кроз одговарајући офталмолошки преглед дати и одговарајућу препоруку.
Циљ ове акције локлане самоуправе и Дома здравља је да се здравствен ауслуга што више приближи грађанима, како би у право време сазнали у каквом су здравственом стању, јер превентивни прегледи морају бити део свакодневних навика свих становника, посебно оних који су мало више удаљени од Дома здравља.
У том смислу, долазак лекара на кућни праг пацијента је више него погодна околност, посебно за становнике удаљених места, који значајне превентивне прегледе могу да обаве и без пута и без упута, испред свог дома.





















